Zajęcia PILATES w Domu Ludowym w Wyszatycach

 

 

W każdy wtorek o godz. 19:00   Koszt zajęć : 10 zł Startujemy od 31.08.2021r.

Pilates to trening, który opiera się głównie na ćwiczeniach z ciężarem własnego ciała. Czerpie z jogi, tai-chai, gimnastyki i baletu. Jest odpowiedni dla każdego – zarówno dla aktywnych, jak i dla tych, którzy dopiero wprowadzają sport do swojego życia.

JAKIE EFEKTY DAJE PILATES?

➡ WZMACNIA MIĘŚNIE CAŁEGO CIAŁA - Ćwiczenia te aktywują bowiem wszystkie grupy mięśniowe. Podczas wykonywania poszczególnych ruchów mięśnie są maksymalnie rozciągnięte oraz zostają wzmocnione.

➡ ZMNIEJSZA BÓLE KRĘGOSŁUPA - Wzmacnia wszystkie grupy mięśniowe, ale przede wszystkim mięśnie głębokie, odpowiadające za utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Mocny kręgosłup to stabilny i zdrowy kręgosłup, więc ćwiczenia tego typu szczególnie polecane są osobom, które borykają się z jego bólem . Wpływa również na poprawę postawy ciała.

➡ UJĘDRNIA SKÓRĘ - Trening przyspiesza krążenie krwi, co wpływa na uelastycznienie skóry. Wraz z wzmocnieniem mięśni zwiększa się też produkcja kolagenu, który odpowiada za utrzymanie skóry jędrnej i gładkiej.

➡ RELAKSUJE - Wymaga maksymalnej koncentracji i pełnego skupienia na oddechu, co sprawia, że podczas treningu szybko zapomina się o rzeczywistości, problemach czy obowiązkach.

Serdecznie zapraszamy !